Eğitim Hizmetlerimiz > Sınıf İçi Eğitimler > Eğitimler > ONLINE EĞİTİMLER > MUHASEBE FİNANS EKONOMİ | 2023 EŞİĞİNDE DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİ SEMİNERİ

MUHASEBE FİNANS EKONOMİ | 2023 EŞİĞİNDE DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİ SEMİNERİ

Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu ile 2023 Eşiğinde Dünya ve Türkiye Ekonomisinde Görünüm

Seminer Süresi: 4 saat

Küresel ekonomi pandemi ile beraber tarihi dönemlerden geçiyor. 2020 yılında  ikinci dünya savaşından bu yana en sert daralmayı yaşayan küresel ekonomi, 2021 yılında 1950’li yıllardan bu yana en güçlü büyümeyi gösterdi. Pandemi döneminde yaşanan arz yönlü sorunlar ciddi bir maliyet baskısı yaratarak enflasyonu tırmandırmaya başladı. 2022 başlarında Rusya –Ukrayna savaşı enerji ve gıda maliyetlerine ilave baskılar getirerek enflasyonu daha da hızlandırdı. Pandemi döneminde yaşanan tedarik sorunu savaşla beraber maliyetler ve talep üzerine daha fazla baskı oluşturunca ve yüksek büyümenin ardından gelen baz etkisiyle büyüme hızlarında düşüşler başladı. Enflasyonun gittikçe kontrolden çıktığını gören merkez bankaları ise güçlü sıkılaşma sinyali veriyor ve bu durum büyümeyi iyice yavaşlatıyor. Yüksek enflasyon ve yavaşlayan bir büyüme ile ilerleyen küresel ekonomiyi 2023 yılında bir resesyon mu bekliyor, piyasaların önündeki en önemli sorulardan birisi olarak duruyor. 

Hem küresel nedenlerle hem iç dinamiklerle benzer bir eğilim gösteren Türkiye Ekonomisi, iç / dış siyasi ve jeopolitik gelişmelerle de şekilleniyor. Bu çerçevede analizlerin gerçekleştirileceği seminerimiz, Dünya ve Türkiye Ekonomisini neler bekliyor, finansal piyasalar bu gelişmelerden nasıl etkilenecek, varlık fiyatlarına ne tür yansımalar olacak gibi soruların cevaplarını alternatif senaryolarla vermeye çalışacak. 


Eğitim Bilgileri
Görüntülediğiniz Deloitte Academy Eğitimi ileriki bir tarihte gerçekleştirilecektir.

Eğitim ile ilgili talep ve görüşlerinizi bize iletmek için tıklayınız.
Planlanmış eğitimlerimizin listesi için tıklayınız.