Eğitim Hizmetlerimiz > Sınıf İçi Eğitimler > Eğitimler > Kriz ve Süreklilik Yönetimi > İSG Risk Değerlendirme Sürecine Stratejik Bakış

İSG Risk Değerlendirme Sürecine Stratejik Bakış

(Eğitim Süresi 1 gün, Kod: KSY 08)

Bir gün sürecek eğitimin amacı; ''İşyeri Risk Değerlendirmesi''nin temel felsefesi hakkında tarihsel bir yolculuk yapmanızı sağlamak yanında, risk analizinde çok sık kullanılan teknikler ile sizin işyeriniz için en uygun metodun hangisi olduğunu örnek olaylarla ele alarak net bir bakış açısı oluşturmaktır.
Şirketlerin İnsan Kaynakları, İş Sağlığı ve Güvenliği, İdari İşler ve Satın Alma departman çalışanları ve yöneticileri ile şirketlerde iç kontrol sistemlerinin oluşturulmasında görev alan veya alacak profesyoneller bu eğitimimizden fayda sağlayacaktır

Eğitmenimiz: Dr.Sedat Karabulut

Eğitim / Katılımcı Hedefleri:

Bakanlık müfettişlerinin yaptığı denetlemeler sırasında ilk baktıkları konulardan biri olan  ''İşyeri Risk Değerlendirmesi'', 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasası ve ilgili yönetmelikle zorunlu kılınmıştır.

İşyerleri için hayati önemi olan bu konu, işletmelerin çoğunda İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimlerine havale edilir veya OSGB'lerden (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) hizmet olarak satın alınır. Böylece mevzuata uygunluk sağlanmış olur ve herhangi bir cezai yaptırım riski kalmaz. Bazıları için bu yeterli olabilir ancak bu eğitimde daha fazlasını bulacaksınız.

 

Eğitimiç İçeriği:

Uluslararası kurallara uygun şekilde yapılmış İSG risk değerlendirmesi;

  • İnsan, malzeme ve çevre başlıklarının tümünde; işin fiziksel, kimyasal, biyolojik, psikolojik, sosyal bileşenleri için riskleri inceler,

  • Tehlike kaynakları ve bunlara bağlı risk skorlarını tam olarak ölçer,

 

Böylece işyerinizde bulunan riskleri önceden fark edip gerekenleri yapmanıza fırsat verip, sonradan geri dönüşü imkansız veya çok pahalı sonuçlarla karşılaşmanızı engeller.

Bu eğitimde ''İşyeri Risk Değerlendirmesi''nin temel felsefesi hakkında tarihsel bir yolculuk yapacak. En sık kullanılan teknikleri, uygulama alanından örnekleriyle  göreceksiniz.

Eğitim sonunda; İşyerinizin sağlık ve güvenliğinin gerçek durumunu gösteren, mevcut durum tespiti nasıl yapılır bileceksiniz,

İşyerinizdeki riskleri doğru olarak belirlemeniz; işe giriş muayenesinde hangi testleri yaptırmanız gerektiğinden, ihtiyaç duyulan eğitimlerin neler olacağına karar vermenize kadar tüm İSG süreçlerinde rehberiniz olacaktır. Ayrıca iyi hazırlanmış bir risk analizi raporu size neyi? ne zaman? nasıl? değiştireceğinizin farkına vararak doğru ve etkin bir İSG planı hazırlamanızı sağlayacaktır. 

Unutmayın;

Haritada nerede olduğunu yanlış işaretlemiş kaptan, en iyi pusula ve en büyük yelkenlerle bile, hedeflediği limana vaktinde ulaşamaz. İyi bir kaptanın ilk görevi, gemisinin bulunduğu koordinatları gerçeğe en uygun şekilde belirlemektir. Ancak bu şekilde gemi ve mürettebatı için en sağlıklı ve güvenli limana ulaşabilir.


İndirim Politikamız:

  • Eğitimimizde aynı kurumdan;

3 ile 5 kişi arası katılımlarda %5
6 ile 8 kişi arası katılımlarda %10
9 kişi ve üzeri katılımlarda % 15 indirim yapılmaktadır.

  • Tüm eğitimlerimizde lisans ve lisansüstü öğrencilerine ve üniversite öğretim görevlilerine %30 indirim yapılmaktadır.

  • Deloitte Türkiye alumni indirimi %10 olarak uygulanmaktadır.

* Birden fazla indirimden aynı anda faydalanılamaz. Böyle durumlarda en yüksek indirim oranı uygulanacaktır. 

Eğitim Bilgileri
Görüntülediğiniz Deloitte Academy Eğitimi ileriki bir tarihte gerçekleştirilecektir.

Eğitim ile ilgili talep ve görüşlerinizi bize iletmek için tıklayınız.
Planlanmış eğitimlerimizin listesi için tıklayınız.