Eğitim Hizmetlerimiz > Sınıf İçi Eğitimler > Eğitimler > Muhasebe / Finans / Ekonomi > 2020 Eşiğinde Dünya ve Türkiye Ekonomisi Eğitimi

2020 Eşiğinde Dünya ve Türkiye Ekonomisi Eğitimi

(Eğitim süresi 0,5 gün, Kod: MU18)

Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu ile 2020 ekonomik görünüm eğitimi.

Bizleri Nasıl Bir 2020 Bekliyor?

2008  Küresel Finansal Krizinin ardından 2017 yılında Dünya Ekonomisi en iyi büyüme performansını gösterdi. Fakat 2018 yılı ortalarından itibaren 2019 yılınıda kapsayacak şekilde küresel büyüme hızında beklentilerin üzerinde bir yavaşlama izledik. Bu yavaşlamanın en temel nedenlerinden birisi ABD ile Çin arasında süren ticaret savaşı oldu. Ticaret savaşının yarattığı olumsuz etkiyi azaltmak için başta Fed olmak üzere küresel merkez bankaları faiz indirimine gitti. Yılın sonunda ticaret savaşında 1.faz anlaşma gerçekleşmiş görünüyor. Hem bu anlaşma hem para politikalarının sonuçları  2020 yılında nasıl küresel ekonomide nasıl bir görünüm yaratacak önemli bir soru olarak karşımızda duruyor.

Türkiye Ekonomisi 2019 yılında önemli oranda yavaşladı. Dengelenme süreci işsizliği arttırırken enflasyon ve cari işlemler açığında gerilemelere yol açtı. Para ve maliye politikasının güçlü desteğiyle ekonomi 2019 yılının son çeyreğinde tekrar büyüme sürecine girdi. Hem küresel ekonomideki gelişmeler hem içeride uygulanan para ve maliye politikalarının etkisiyle Türkiye Ekonomisinin görünümü nasıl olacak, reel sektör ve finansal piyasalarda ne tür yansımalar olacak ekonomi dünyasının tartıştığı diğer önemli sorular arasında bulunuyor.

Tüm bu gelişmeleri değerlendirdiğimiz,  2019 yılında hem küresel ekonominin hem de Türkiye Ekonomisinin makroekonomik görünümüne ve finansal piyasalardaki dengelere ilişkin projeksiyonlar yapacağımız eğitimimiz yarım gün sürecektir.

 
İndirim Politikamız:

  • Eğitimimizde aynı kurumdan;

            3 ile 5 kişi arası katılımlarda %5
            6 ile 8 kişi arası katılımlarda %10
            9 kişi ve üzeri katılımlarda % 15 indirim yapılmaktadır.

  • Deloitte Türkiye alumni indirimi %10 olarak uygulanmaktadır.

* Birden fazla indirimden aynı anda faydalanılamaz. Böyle durumlarda en yüksek indirim oranı uygulanacaktır.

 

Eğitim Bilgileri
Görüntülediğiniz Deloitte Academy Eğitimi ileriki bir tarihte gerçekleştirilecektir.

Eğitim ile ilgili talep ve görüşlerinizi bize iletmek için tıklayınız.
Planlanmış eğitimlerimizin listesi için tıklayınız.